5 sposobów na pakowanie prezentów

0
6
views

Kiedy kupisz dla kogoś prezent, pozostaje jeszcze kwestia jego zapakowania. Możliwe, że jest to dla ciebie niemały problem, ponieważ chcesz sprawić, aby twój podarunek wyglądał zjawiskowo, jednak brakuje Ci pomysłów lub po prostu nie masz na to czasu. Jak więc w prosty sposób pakować prezenty, aby cieszyły oko jeszcze zanim obdarowywany dowie się co znajduje się w środku? Oto kilka pomysłów:

(nie)zwykła torebka na prezenty

Najczęściej z powodu braku czasu na opakowania na prezenty wybiera się odpowiednie torby, do których wystarczy włożyć upominek. Jest to rozwiązanie nieszczególnie atrakcyjne w porównaniu z pięknie zapakowanymi paczuszkami, których widoku doświadczył każdy, gdyż gwarantują to mass media na każdym kroku podczas różnych okoliczności. Istnieje kilka patentów, które pozwolą upiększyć tę formę pakowania prezentów. Dla przykładu, mogą to być kawałki krepy czy folii do pakowania prezentów wrzucone luzem do torebki. Zasłonią one jej zawartość zapewniając efekt niespodzianki, a zabieg ten będzie świadczył o większym zaangażowaniu, co na pewno zostanie docenione przez osobę, którą chcesz obdarować.

Idealnie zapakowany prezent?

Wracając do pięknie zapakowanych prezentów – to jest możliwe! Jeżeli podarunek ma nietypowe kształty, wystarczy zapakować go w zwykły karton, który z kolei będzie o wiele prostszy do zawinięcia w folię lub papier do pakowania prezentów. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni wzór – warto poświęcić trochę więcej czasu i odnaleźć motyw, który jest szczególnie lubiany przez adresata podarunku.

Nie idę na łatwiznę

Kiedy chcesz aby Twój prezent jeszcze bardziej zachwycił obdarowywanego, musisz się postarać nieco bardziej. Piękny efekt zapewnią pasujące dodatki – koszyczek zamiast kartonu, do którego zostanie włożony prezent owinięty w folię będzie z pewnością świetnym pomysłem. Dodatkowo do pakowania prezentów można śmiało użyć wielu, pasujących do całokształtu ozdób, np.: wstążek, kokardek lub krepy.

Apetyczny prezent

Bardzo często rezygnuje się z pakowania prezentów, ponieważ podarunki są trudne do owinięcia. Jest jeden sposób, który sprawdzi się w większości przypadków, nawet tych najtrudniejszych – cukierek. Wystarczy położyć prezent na papierze do pakowania prezentów, złapać wszystkie rogi do góry i związać tak, żeby powstał kształt cukierka. Tak zapakowany prezent jest niezwykle przyjemny dla oka, a przy tym jak niewiele wymaga pracy!

Nie tylko na ostatnią chwilę

Metoda pakowania prezentów, która polega na zbieraniu odpowiednich, nieraz zupełnie przypadkowych elementów, jest z pewnością oryginalna. Sprawdzi się nie tylko w sytuacji awaryjnej, jaką może być brak czasu na zakup materiałów do pakowania lecz także wtedy, kiedy chcemy zrobić coś własnoręcznie. Z tego powodu, warto zachowywać ozdoby z prezentów, które się dostaje, gdyż można je później w prosty sposób wykorzystać. Cenne materiały mogą także stanowić rzeczy, które Cię otaczają – papier śniadaniowy, sznurek, czy nawet żywe kwiaty sprawią, że zapakowany prezent zaskoczy swoją niebanalnością.

Jak widać, jest wiele sposobów na pakowanie prezentów – niektóre mniej, inne bardziej skomplikowane i oryginalne. Jednak jakkolwiek się to zrobi – liczy się gest!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here