Jak docenić swoją prawą rękę, czyli kilka prezentów na Dzień Sekretarki

0
8
views
prezent dla sekretarki

Zawód sekretarki bardzo często jest niedoceniany. A przecież niemal żadna firma nie mogłaby się bez niej obejść! To ona stoi na pierwszej linii frontu – z nią pierwszą mają kontakt klienci i interesanci. Sekretarki, zależnie od miejsca pracy i wielkości firmy, mogą być nie tylko jej wizytówką, ale też łącznikiem zarządu z pracownikami, kadrowymi, specjalistkami do spraw podróży służbowych, ponadto prowadzić kalendarz prezesa, udzielać informacji dotyczących działań firmy… to całe mnóstwo obowiązków! A to i tak nie wszystko. Masz swoją osobistą asystentkę? A może znasz dobrze kogoś, kto wykonuje taką lub podobną pracę? W takim razie koniecznie złóż jej życzenia na Dzień Sekretarki! Nie zaszkodzi też wręczyć jakiś miły prezent z tej okazji – w końcu ten zawód nie należy do najłatwiejszych i warto to docenić. Co zatem wybrać?

prezent dla sekretarki

Coś do biura

Każda asystentka potrzebuje w pracy rozmaitych drobiazgów biurowych. Co prawda, zwykle firmy zapewniają zatrudnionym w nim osobom wszystkie niezbędne przybory, jednak rzadko są to artykuły ekskluzywne. Ale czy asystentka prezesa nie robiłaby jeszcze bardziej profesjonalnego wrażenia, gdyby notatki służbowe zapisywała eleganckim piórem? Również prowadzony przez nią kalendarz spotkań prezentowałby się doskonale, gdyby jego obwoluta wykonana była z wysokiej jakości skóry. A może wybierzesz piękny i praktyczny organizator na biurko?
Profesjonalny wizerunek to także odpowiedni ubiór. Wiele pań pracujących w zawodzie sekretarki ma nawet oddzielne stroje, które nosi wyłącznie do pracy. Na pewno ucieszy je karta podarunkowa do sklepu z elegancką garderobą, gdzie będą mogły samodzielnie skompletować zestawy idealnie dobrane do swojego stanowiska. Asystentce zarządu, w pracy której szczególnie liczy się odpowiedni wizerunek, do gustu powinien przypaść też voucher na kurs makijażu biznesowego albo na profesjonalny manicure – paznokciom stale narażonym na uszkodzenia przez ciągłe pisanie na klawiaturze z pewnością przyda się odrobina luksusu.

Coś dla ciała i dla ducha

Jednym z minusów pracy asystentki jest spędzanie długich godzin w pozycji siedzącej, co nie wpływa korzystne na stan kręgosłupa. Może warto na Międzynarodowy Dzień Sekretarki podarować jej voucher na masaż, który pozwoli się jej odprężyć i zmniejszyć napięcie mięśni pleców? Wydaje Ci się, że taka sesja to trochę za mało? W takim razie pomyśl o karnecie na kurs jogi bądź pilatesu. Te dyscypliny nie tylko wzmacniają mięśnie, również te przy kręgosłupie, ale też uczą technik relaksacji, pozytywnie wpływając na ciało i ducha. A przecież praca sekretarki potrafi być naprawdę stresująca.

Wybierając prezent na dzień sekretarki i asystentki, kieruj się nie tylko samym zawodem, ale też charakterem obdarowywanej. Jeżeli wiesz, że dana osoba jest bardzo energiczna i nie dla niej spokojne sesje jogi – nic na siłę. Do podarunku możesz też dołączyć jakiś miły drobiazg, np. spersonalizowaną czekoladę z wytłoczonymi na niej życzeniami na światowy dzień sekretarki. Ładny bukiet też będzie bardzo sympatycznym gestem. Niezależnie od tego, jaki podarunek wybierzesz, najbardziej liczy się pamięć i pokazanie, że doceniasz jej ciężką pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here