Prezent dla artysty

0
5
views

Podobno wszyscy artyści mają jedną wspólną cechę – są bardziej narażeni na choroby psychiczne niż inni ludzie. Może jest coś prawdziwego w tym zabawnym stwierdzeniu. Vincent van Gogh odciął sobie ucho i wysłał ukochanej w akcie rozpaczy…

prezent dla artysty

Pisarze, malarze, rysownicy, rzeźbiarze, muzycy, śpiewacy, projektanci – nie ma najmniejszego problemu z rozpoznaniem na ulicy osób związanych z dziedzinami sztuki. … o ile wychodzą ze swojej samotni, niczym z komnaty w wieży, w opuszczonym zamku, stymulującej wzrost procentowy ich inwencji twórczej i kreatywności…

Obcowanie z artystami nie jest łatwe. Przebywając w wielu różnych środowiskach od razu widać, że ubierają się „inaczej” czy też robią coś „inaczej”. Niebywałe jak bardzo tak niepozorna rzecz jak upodobania, talent wpływają na odbiór i funkcjonowanie jednostki. Akceptować to jedno, zrozumieć drugie i godne podziwu, ale obcować i funkcjonować z artystą? To dopiero wyzwanie… Wyobraź sobie, że Twój syn/córka, brat/siostra, dalsza rodzina czy kolega/koleżanka mają urodziny lub imieniny czy też nadchodzi inna okazja do podarowania takiej osobie prezentu. DRAMAT.

Oczywiście idąc po najcieńszej linii oporu pisarzowi kupisz pióro, z którego niekoniecznie może być zadowolony, bo on pisze np. tylko kulkowym, albo w ogóle nie notuje ręcznie.

Malarzowi i rysownikowi sprezentujesz płótno, ołówki, farby, co też może okazać się chybione, bo gramatura papieru nie ta, miękkość rysika nie ta, farby miały być olejne.
Skąd pomysł na plakatowe?! Przecież takie to przeżytek dobry dla dzieci w przedszkolu.

Rzeźbiarzowi… Przecież nie dasz kołka drewna ani wiaderka gliny.

Przyrządy do pielęgnacji instrumentów zwykle są drogie, a ich mnogość przyprawia laika o zawrót głowy. Nie daj Boże kupisz nie ten! Nie wspominając o lekach na gardło
dla śpiewaków…

ISTNA ODYSEJA. Będziesz biegał od sklepu do sklepu (ba, najpierw znajdź taki z odpowiednim asortymentem). No, chyba że usiądziesz przed komputerem i wcale nie wytężysz swojego ciała aż tak bardzo jak podczas szukania „prezentu idealnego”.

Co to jest więc niezdefiniowany prezent? Podarek, który pozostawi obdarowanemu odrobinę swobody przy wyborze tego, na co ma ochotę lub czego potrzebuje. Voucher na realizację czegoś nowego? Nie ma problemu! Jeśli nasz artysta dotychczas tylko pracował w ołówku, może będzie chciał spróbować malarstwa akwarelą? A może voucher do zrealizowania w konkretnym sklepie? Nikt nie zna potrzeb artysty jak on sam, szczególnie, że te zależą od jego nastroju…

Znacie powiedzenie „jak wiatr zawieje”? Nigdy nie można ufać chwilowym nastrojom artysty. Ludziom, których chcemy obdarować najwygodniej dla nich i dla nas, jest pozostawienie pola do popisu. Wystarczy wybrać kategorię – może bon podarunkowy do konkretnego sklepu?

Warto zastanowić się nad czymś zgoła innego, niekoniecznie związanego z dziedzinami sztuki. Jeśli nasz solenizant dopiero zaczyna rozwijać swoje artystyczne powołanie, możemy otworzyć zupełnie nowe drzwi poznawania własnych możliwości. W takim wypadku voucher na kurs tańca, kosmetyczny czy ekstremalne przeżycie może okazać się, jeśli nie nową pasją, to ciekawym doświadczeniem, które można wpisać w bagaż życia.

Wybór prezentu to zawsze twardy orzech do zgryzienia. Musimy nie tylko wymyślić co, ale jeszcze zadbać o to, by było to przydatne, dlatego „prezent niezdefiniowany” wydaje się być najdogodniejszą opcją zarówno dla dziecka/rodzica jak i koleżanki czy kolegi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here