Prezent dla mamy, która nie wierzy w siebie

0
14
views

Nasza mama kochana. Ile dobrego dla nas zrobiła. Poświęcała dla nas czas i nieskończenie wiele razy siebie. Każda mama jest jedyna i niepowtarzalna, ponieważ jest mamą. Współczesne mamy łączą pracę zawodową z opieką nad dzieckiem. Znajdują czas, aby zająć się sobą. Obecne młode mamy to te z pokolenia lat 80 – tych. Inaczej patrzą na świat, nie chcą całkiem zatracić siebie w wychowywaniu dziecka. Oczywiście młode mamy mają też mamy, które pochodzą z innego pokolenia. To pokolenia mam siedzących w domach, każdą chwilę poświęcającą dziecku. Jest to bardzo chwalebne, ale takie mamy mają jedną cechę wspólną – nie wierzą w siebie.

mamy

Każdy kto zapyta swoja mamę, czy czegoś jej potrzeba, od razu odpowie, że chce, abyśmy byli szczęśliwi. Będzie miała duży problem z powiedzeniem, czego jej osobiście potrzeba. Dlatego tutaj musimy wkroczyć my. Wymarzony prezent dla ukochanej mamy, która posiada mało wiary w swoje możliwości nie musi być materialny. Nie oszukujmy się, na urodziny, imieniny, dzień matki, kupowałyśmy prezenty typowe, jak np. kosmetyki, kwiaty. Od prezentu rzeczowego raczej wiary w siebie mamie nie przybędzie. Zaskoczmy mamę nietypowym prezentem, dzięki któremu poczuje się jak supermenka.

Fajnym pomysłem na prezent dla naszej mamy jest zrobienie z mamą czegoś wspólnie. Generalnie mama z niską samooceną nie pójdzie sama do ludzi, bo będzie się wstydzić. Razem z mamą zapiszmy się na jakiś fajny kurs, np. garncarstwa, wizażu. Internet pełen jest propozycji, które można realizować w każdym mieście. Dla mamy najważniejszy będzie wspólnie spędzony czas. Poczuje się wyjątkowo, ponieważ jej własne dziecko podaruje jej swój czas.

Z punktu widzenia psychologii nic tak nie wzmacnia wiary w siebie jak pokonanie własnej słabości. Dla naszej mamy może to być niewystarczająca umiejętność korzystania z nowych technologii. Tutaj także rozwiązaniem jest nasz czas poświęcony rodzicielce. Nie zapomnijmy także o cierpliwości. Mama ucząc się przy nas korzystania z komputera czy tabletu nie będzie odczuwała takiej presji jak na kursie. Cenne będzie także to, że spędzi czas z nami.

Mamy, które obecnie są babciami, spędzały czas w domu z dziećmi. Wychodziły na spacery czy na zakupy. Zagubiły wiarę w swoje możliwości. A przecież osiągnęły same to co niewymierne – wychowały dzieci. Możemy także delikatnie podbudować ich samoocenę, prosząc mamę o różne rady, dzwoniąc do niej z pytaniami. Wprowadźmy mamę do naszego codziennego życia, aby została jego częścią. To będzie dla niej najlepszy prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here