Co przynieść na parapetówkę? Czyli najlepsze pomysły w pigułce.

0
24
views

Parapetówka, czyli pierwsza impreza na swoim w naszym nowym domu, powinna odbyć się nie wtedy, kiedy całe mieszkanie lub dom są już urządzone, ale wtedy właśnie, kiedy jedyne co mamy, to tynk i wylewka cementowa na podłodze. Pokrótce tak zwykło się wyprawiać imprezę z okazji nabycia dachu nad głową, co nie tylko jest wygodne dla gospodarzy, bo nie musimy obawiać się o zniszczenia w cudownym gniazdku, ale także dla gości, bo mogą popisać się fantazją odnośnie prezentu.

prezent na parapetówkę

Zwyczaj przynoszenia upominku na parapetówkę jest stosunkowo stary i nikt nie kwestionuje jego przydatności. Nie ma reguły co do kwoty ani ram, poza które nie można wyjść przy doborze prezentu. Wszystko tak naprawdę zależy od metrażu, stylu i osobowości przyszłych mieszkańców.

Najłatwiej jest po prostu zapytać, czego nasi znajomi/brat/siostra nie mają, chcieliby mieć lub też jakie mają wyobrażenie co do wystroju, by pomogło nam to wybierając detal, dedykowaną dekorację itp. Bardzo często zdarza się, że wystrój wnętrza mieszkania, w którym nasi przyjaciele/rodzina mieszkali dotychczas był przypadkowy, bo nie było sensu w niego inwestować. I tak dla przykładu kolor zielony na ścianach nie był tym ulubionym i sprezentowanie zielonych poduszek, koców okaże się kompletną klapą… Istnieje jednak kilka pomysłów, które z pewnością przypadną do gustu każdemu.

Opłacenie spotkania z projektantem wnętrz w celu sporządzenia aranżacji będzie oryginalnym, praktycznym podarunkiem. Oszczędzi to wiele nerwów w sklepach i pomoże odpowiednio wyeksponować walory wnętrz i zatuszować mankamenty. Nikt nie zrobi tego lepiej niż architekt wnętrz, który jest profesjonalistą w tym fachu.

Wszelkiego rodzaju bony podarunkowe do sklepów wnętrzarskich to również świetne rozwiązanie, ponieważ nie zaburzymy wizji przyszłych lokatorów na secesyjne wnętrze minimalistyczną formą lampy biurkowej.

Zabawnym rozwiązaniem może być zaproszenie na warsztaty z aranżacji wnętrz lub kurs gotowania. Można obrócić w żart umiejętności kulinarne przyszłych lokatorów i wyrazić pożałowanie dla ścian i sprzętów w kuchni właśnie w ten sposób.

Kiedy mamy pewność, że osoby obdarowane są uzdolnione plastycznie bądź mają zamiłowanie do majsterkowania, otaczania się niedrogimi, ale poręcznymi rzeczami, możemy zapewnić im niezłą zabawę podczas składania prostego mebla, którego wygląd w znacznym stopniu zależeć będzie on wykonawców. Autorski stolik w salonie na pewno wpasuje się w każde wnętrze. Wszelkie zestawy „zrób to sam” są bardzo mile widziane.

Gadżety, koce, pościele, wazony, szklanki, świece, lampiony i rośliny ozdobne
to nieśmiertelne pomysły na prezent na parapetówkę, które okażą się trafne i zupełnie na miejscu w przypadku, gdy zostaliśmy zaproszeni do kogoś, z kim nasze stosunki nie są aż tak zażyłe, by trafnie ocenić upodobania, styl, potrzeby.

Wybierając prezent na parapetówkę dla przyjaciół możemy pozwolić sobie na żart w formie papieru toaletowego w dolary, termofor w kształcie woreczka z krwią, drewniane sztućce do przyrządzania potraw przywodzące na myśl sprośne skojarzenia. Karykatura właścicieli w ramie do powieszenia na ścianie również będzie zaskakująca. W Internecie natknąć się można na zabawne ikony, obrazki…

Podarunek nie gra głównej roli w imprezie, dlatego chociaż powinniśmy postarać się do jego wyboru, nie musimy martwić się o to, że ktoś wpadł na ten podobny pomysł do naszego. Sprzęty do domu, wyposażenie nie jest wieczne, dlatego warto mieć „coś” w zanadrzu. Najważniejsza jest zabawa i radość z mieszkania , czego wyraz dają właściciele wyprawiając przyjęcie. Wrzućmy więc na luz i dobrze się bawmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here