Zasada przyznawania punktów w związku, czyli jaki kupić prezent dla drugiej połowy?

0
24
views

Każdy nastolatek powinien kiedyś posłuchać wykładów ojca Szustaka. Wtedy na pewno zrozumie, dlaczego i jak przyznajemy sobie nawzajem punkty w związku. Prawda jest niestety taka, że nie ma nic za darmo, natomiast wartości jakie przypisujemy poszczególnym staraniom, prezentom nie zawsze są takie same w oczach naszej połówki, zatem uwaga! Jak przyznawać właściwe punkty i dawać zawsze trafione prezenty?

prezent dla drugiej połowyy

Mężczyzna przyznaje punkty tak: byłem w pracy/ na uczelni – 100 punktów. Patrzyła się na mnie ta blondyna, ale nie, nie spojrzałem na nią ani na chwilkę – 100 punktów. Jestem wierny mojej dziewczynie! Ania ma dzisiaj imieniny, więc kupiłem jej bukiecik kwiatków – 1 000 punktów. No teraz to jestem!

Dziewczyna przyznaje punkty w następujący sposób: nie zaspał na zajęcia – 1 punkt. Był, wrócił. Fajnie. Wszedł po drodze do sklepu i kupił, o co go poprosiłam – 1 punkt. Nie zapomniał o moich imieninach – 1 punkt i dał mi nawet kwiatki – to niech ma – 2 punkty.

Różnica jest ogromna, ponieważ kobiety są bardziej szczegółowe, jednak każdy z nich uznają za rzecz zwykłą, codzienną. Facet myślący, że jest mężczyzną roku, bo dał kobiecie kwiaty na imieniny, w jej oczach jest tylko zwykłym chłopakiem, bo zrobił… zwykłą rzecz. Tak zwykłą, że niemal jej nie zauważyła. Dla niej kompletnie niezrozumiałe jest, dlaczego Tomek siedzi teraz przed komputerem grając, zamiast spędzić jej imieniny z nią na spacerze, w knajpce… Jak więc Tomek powinien postępować, by Ania dostrzegła jego troskę i przyznała mu więcej punktów?

Ciekawą rzeczą jest, że chłopak może zbierać punkty nic nie robiąc lub wydając mało, a częściej. Statystycznie kobieta otrzymująca jednego kwiatka co parę dni jest bardziej zadowolona niż ta, która dostaje bukiecik od wielkiego dzwonu – punkty przeliczają się same 1 punkt co kilka dni = około 7 w miesiącu. Imieniny, urodziny i inne okazje to ok 7 punktów w roku. Nieważne czy sprawisz kobiecie radość bukietem ze 100 róż czy dasz jej jedną róże – to zawsze będzie punkt! Jeśli parę dni przed okazją wspomnisz, że coś szykujesz – uwaga – punkt! Bo pamiętasz. ☺ Jeśli ona wspomni koleżance, że coś planujesz, a ona to zaaprobuje – punkt! A przecież tak naprawdę to ani przez chwilę nie zastanowiłeś się jeszcze, co jak i gdzie.

Prezent idealny dla kobiety to małe rzeczy odpowiednio często dozowane. Jeśli stać Cię na ekskluzywne perfumy, drogie wycieczki, biżuterię – super. Nie zapomnij jednak, że najdroższą rzeczą, którą możemy komuś dać to… czas. Na nic drogi prezent, jeśli nie spędzisz ważnego dnia z nią. Mężczyźni mają w tym temacie troszkę pod górkę. Podarek dla faceta to dużo łatwiejsza sprawa, bo są oni… praktyczni.

Prezent idealny to taki, który wpasuje się w jego aktualne potrzeby. Marudził coś o tym, że tnie mu się mysz, a jest zapalonym graczem? A może jest koneserem muzyki? Zamiast kolejnej płyty, może bilety na koncert albo voucher do internetowego, dedykowanego sklepu? Panowie z reguły sygnalizują swoje potrzeby. Wystarczy ostrożnie przyznawać punkty i słuchać. Mężczyzna z pewnością doceni fakt, że przyoszczędziłaś w ostatnim miesiącu, poszperałaś w Internecie itp. Chociaż chłopak bardziej doceni sam gest, niż rzecz materialną, na pewno będzie mu miło i przyzna Ci magiczne 100 punktów nawet wtedy, kiedy podarek nie do końca spełni jego oczekiwania.

Kobietę trzeba dobrze poznać, by wiedzieć czego chciała. Z reguła sama tego nie wie, a sygnały, które wysyła wcale nie muszą oznaczać tego, czego pragnie. Dziewczynę trzeba zaskoczyć miłym gestem. Nie chodzi o prezenty materialne, ale to, czego kupić nie można. Niech jednak czas spędzony razem w jej szczególnym dniu będzie inny niż pozostałe: wspólne masaż w spa? Lekcja tańca? Warsztat kulinarny? Wspólna sesja zdjęciowa? Kolacja we dwoje w romantycznej scenerii? Takie „załatwienie sprawy” spowoduje nie tylko, że być może i sam skorzystasz, jeśli macie podobne upodobania, ale i dostaniesz więcej niż 1 punkt za jakikolwiek prezent.

Podarki dla naszych połówek to wyraz naszego zainteresowania i pamięci, dlatego dawane od święta wydają się czasami wymuszone i kobiety mają tutaj rację, że mała rzecz częściej cieszy bardziej niż drogie upominki. Pamiętajmy o tym nie tylko przy okazji, ale także na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here