Zdrowe prezenty na Światowy Dzień Zdrowia.

0
8
views

Inspiracją do stworzenia tego tekstu było pewne święto. Co roku, 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Na początek, wyjaśnijmy czym w ogóle ono jest oraz przybliżmy jego historię. Data nie jest przypadkowa, bowiem właśnie wtedy powołana została Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Jego zamierzeniem jest skupienie się na najpoważniejszych problemach zdrowotnych, które dotykają ludzi na świecie. Każdego roku, organizatorzy skupiają się na innym temacie. Przez kolejny miesiąc organizowane są przeróżne wydarzenia, działania oraz akcje, mające na celu promocję zdrowia, propagowanie walki z chorobą, związaną z hasłem na dany rok. I tak w ostatnich latach, Światowy Dzień Zdrowia w 2015 roku upłynął pod hasłem: „Z pola na stół”, w 2016 „Pokonaj cukrzycę” , a w 2017 roku: „Depresja – porozmawiajmy o niej”.

zdrowy prezent

Pokrewnym świętem jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który obchodzimy z kolei 10 października. Jako podstawowe cele podaje się – pomoc osobom dotkniętym chorobą psychiczną, zwrócenie większej uwagi na ten problem oraz ulepszenie opieki medycznej.

Wymienione wyżej święta to dobry czas, aby pomyśleć o naszych bliskich i zadbać o ich zdrowie. Oczywiście powinniśmy o to dbać przez cały rok, ale zdrowy prezent to zawsze dobry pomysł, bo przecież „zdrowie jest najważniejsze”. Osoba zmagająca się z jakąś chorobą, z pewnością doceni naszą troskę. W zależności od schorzenia, dopasujmy ten prezent, tak aby jak najlepiej jej służył.

Uniwersalnym podarunkiem będzie coś związanego ze sportem, bo jak wiadomo ruch to zdrowie. Możemy kupić przyrządy lub akcesoria do ćwiczeń. Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup związany ze zdrową żywnością, np. garnka na parze, pudełek na jedzenie, parowaru lub nawet samego jedzenia, które nie szkodzi, a pomaga.

Inspiracji do zmiany trybu życia dostarczą nam książki. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo tego typu pozycji. Wynika to z faktu, że moda na zdrowie staje się (na szczęście) coraz bardziej popularna. Na uwagę zasługują zarówno książki o zdrowym gotowaniu, jak i typowo o sporcie.

Dla osób, które cenią zarówno zdrowie i urodę, fajnym upominkiem będą naturalne kosmetyki, np. różnego rodzaju olejki.

Innego typu prezentem, ale wciąż pozostającym w podobnej tematyce będzie voucher. Doskonałą propozycją będzie masaż, który może zdziałać cuda, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Powszechnie znane jest jego pozytywne działanie na różnego rodzaju uszczerbki na zdrowiu. Dla osób, które żyją w biegu i są przepracowane, wprost idealnym prezentem będzie voucher do Spa. Obdarowana osoba, dzięki temu zregeneruje się, odpocznie i zrelaksuje.

Upominek, który nie tylko ucieszy kogoś bliskiego, ale przyczyni się również do lepszego samopoczucia oraz kondycji to znak, że o niego dbamy i troszczymy się. Dlatego wybierzmy kierunek: zdrowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here